Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat Prot. Mitr. Pavel Vuluța, blagocin al raionului Drochia, cu prilejul aniversării jubileului de 60 ani de la naștere

 

Prea Cucernice părinte Pavel!

Cu prilejul aniverării jubileului de 60 de ani de la naștere, avem deosebita bucurie de a Vă aduce cele mai sincere felicitări, dimpreună cu urări de ani mulți de viață, sănătate deplină, har de la Bunul Părinte Ceresc și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faceți, pace și mîntuire sufletească.

În aceste zile sfinte ne rugăm Atotmilotivului Dumnezeu să reverse din plin darurile Sale cele Cerești asupra Sfinției Voastre, dăruindu-Vă și în continuare multă înțelepciune, pricepere și rîvnă pentru mărturisirea și propovăduirea credinței ortodoxe și păstorirea turmei binecredincioase ce V-a fost încredințată, spre slava Preasfintei Treimi, binele Bisericii și mîntuirea credincioșilor!

Să ne trăiți la mulți și fericiți ani!

Cu dragoste întru Hristos,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.