Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat protoiereului mitrofor Vadim Cheibaș cu ocazia aniversării a 15-a de la numirea sa în funcția de secretar al Mitropoliei Chișinăului și Întregii Moldove

prot-v-cheibas

 

Preacucernice părinte Secretar, al Mitropoliei Chișinăului și întregii Moldove,

Astăzi la aniversarea a 15-a din ziua numirii Dumneavoastră în funcția de Secretar mitropolitan, Vă adresez cele mai alese cuvinte de apreciere și considerație pentru truda depusă cu jertfelnicie și devotament, spre binele Sfintei noastre Biserici Ortodoxe din Moldova.

Fie ca Bunul Dumnezeu să Vă înzestreze cu putere și har, spre a activa încă mulți ani în funcția încredințată, iar Preasfânta Maică să Vă apere de vrăjmașii cei văzuți și nevăzuți, fiindu-Vă mereu călăuzitoare spre limanul mântuirii.

În această deosebită zi, consider potrivit  să Vă acord înalta distincție a Episcopiei de Edineț și Briceni — Ordinul "Sfântul și Dreptul Nicodim".

Cu arhierești binecuvântări,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.