Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al ÎPS Mitropolit Vladimir, adresat PS Episcop Nicodim, cu prilejul prăznuirii mijlocitorului ceresc

IMG_75332


Preasfinţia Voastră,

În ziua în care suflarea Ortodoxă celebrează Duminica Femeilor Mironosiţe, este serbat şi Sfântul şi Dreptul Nicodim, ocrotitorul ceresc al Preasfinţiei Voastre.

Cu acest binecuvântat prilej, Vă adresăm sincerele noastre felicitări, dorindu-Vă să aveţi parte de izbânzi duhovniceşti în truda bineplăcută de arhipăstorire adreptmăritorilor creştini, încredinţaţi spre îndrumare spirituală.

Fie ca şi de acum înainte, Sfântul Nicodim să mijlocească în faţa Bunului şi Dreptului Dumnezeu, pentru ca să aveţi parte de deplină sănătate trupească şi sufletească, statornicie întru credinţă şi înţelepciune spre dreapta propovăduire.

La Mulţi Ani!

Cu dragoste întru Hristos cel Înviat,

+ VLADIMIR,
MITROPOLIT AL CHIŞINĂULUI ŞI AL ÎNTREGII MOLDOVE  

Comments are closed.