Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Slujitori de rang înalt ai Bisericii Ortodoxe Bulgare în vizită la Reședința Arhierească din Orhei

IMG_0218

 

Miercuri, 6 aprilie 2016, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a primit la Reședința Arhierească din Orhei vizita unei delegații de slujitori de rang înalt din cuprinsul Bisericii Ortodoxe Bulgare în frunte cu Înalt Prea Sfințitul Ambrozie, Mitropolit de Durostorum. Înalt Prea Sfinția Sa a fost însoțit de părintele secretar mitropolitan, Preacuviosul Arhimandrit Emilian și de protopresbiterul orașului Silistra, părintele Dobre Ivanov.

Ierarhul a discutat cu înalții oaspeți despre mersul vieții bisericești de la noi și din Republica Bulgară, dspre posibilitățile de colaborare și schimb de experiență duhovnicească.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

IMG_0214

 

IMG_0217

 

IMG_0221

 

IMG_0227

 

IMG_0230

 

IMG_0237

Comments are closed.