Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a oficiat litia mică pentru pomenirea nou-adormitului robului lui Dumnezeu Pavel

IMG_9354

 

În seara zilei de miercuri, 23 martie 2016, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat în satul Cotova, raionul Drochia, slujba litiei mici pentu nou-răposatul robul lui Dumnezeu Pavel, fiu credincios și vrednic al sfintei noastre Biserici Ortodoxe.

Adormitul robul lui Dumnezeu Pavel este socrul protoiereului Serghei Prisăcaru, prieten al episcopiei noastre, iar Prea Sfințitul Nicodim a ținut să oficieze această slujbă și în semn de mîngîiere pentru părintele Serghei și familia sa, care se află astăzi departe de casă în Statele Unite ale Americii.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

IMG_9357

 

IMG_9360

 

IMG_9366

Comments are closed.