Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat parohului bisericii „Nașterea Maicii Domnului” din satul Baraboi, Dondușeni, protoiereului Grigorie Spoială, cu prilejul aniversării jubileului de 55 de ani de viață din partea familiei și a enoriașilor

 

Mult stimate părinte Grigorie!

Aguns la jubileul de 55 ani, Vă urăm din suflet ca Domnul şi Mîntuitorul nostru Iisus Hristos să Vă dăruiască mulţi ani cu rîvnă şi linişte sfletească, cu bine în familie şi mulţi credincioşi în Sfînta Biserică, cu multă sănătate, dragoste, cu succese frumoase pe tărîmul duhovnicesc şi mîntuire!

Cu acest frumos prilej aniversar, noi, familia și enoriaşii bisericii ”Nașterea Maicii Domnului” din satul Baraboi, Vă aducem mulţumiri pentru rugăciunile şi truda depusă pentru noi, cei cîrmuiţi pe calea mîntuirii sufletului în Sfînta noastră Biserică.

Să Vă aibă Bunul nostru Dumnezeu în paza Sa, și să Vă încununeze cu harul şi binecuvîntarea Sa!

La multi ani și fericiți ani!

Cu recunoştinţă şi mulţumire,

familia și enoriaşii bisericii ”Nașterea Maicii Domnului”

Comments are closed.