Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Întrunire în cadrul proiectului „Know How You Do!”

5

 

Sîmbătă, 4 iulie 2015, la sediul eparhial din orașul Edineț a avut loc întrunirea coordonatorilor și participanților la programul dedicat tinerilor „Know How You Do!”, ce se va desfășura cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, timp de 3 ani în 10 parohii din cadrul Episcopiei noastre.

Tema ședintei a fost „Managementul voluntarilor”. Pe ordinea de zi s-au aflat următoarele subiecte:

  • Organziarea activităților sociale cu tinerii;
  • Planificarea unei excursii, cu tinerii din localitățile partenere ale proiectului, în România.
  • Dotarea Cluburilor de Tineret create cu cele necesare: spațiu, mobilier, tehnică, birotică.

La program, sub îndrumarea preoților parohi și a coordonatorilor din partea Asociației Obștești „Ajutorul Creștin din Moldova”, participă tineri din localitățile Edineț, Bleșteni, Terebna, Zăbriceni, Rotunda, Brînzeni, Coteala, Șirăuți, Văratec și Alexăndreni.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

1

 

2

 

3

 

4

Comments are closed.