Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizita de lucru a reprezentanților conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa la Spitalul Raional Edineț

IMG_8079

 

În după-amiaza zilei de 6 mai 2015, Prea Sințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a vizitat împreună cu doamna Ursula Honeck și membrii delegației Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa” aflați în vizită în Eparhia noastră, Secția Traumatologie a Spitalului Raional Edineț, pentru a lua cunoștință de modul cum a fost folosit ajutorul umanitar și mobilierul destinat acesteia. Aici înalții oaspeți au fost întîmpinați cu multă bucurie de personalul medical și pacienții secției, care au exprimat încă o dată mulțumiri pentru acest generos suport material.

Oaspeții din Germania s-au arătat la rîndul lor încîntați și mulțumiți de faptul că donațiile Organizației au fost folosite conform destinației, astfel reușindu-se atingerea scopului propus — îmbunătățirea condițiilor de tratament și a calității serviciilor medicale oferite populației de către această instituție.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

IMG_8076

 

IMG_8085

 

IMG_8087

 

IMG_8092

 

IMG_8094

 

IMG_8101

 

IMG_8106

 

IMG_8109

 

IMG_8110

 

IMG_8114

 

IMG_8119

 

IMG_8122

 

IMG_8126

 

Comments are closed.