Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a fost felicitat cu prilejul sărbătoririi Ocrotitorului Ceresc de către Prea Sfințitul Longhin, Episcop de Bănceni

IMG_6461

 

În seara zilei de duminică, 26 aprilie 2015, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a fost vizitat la Reședința sa din orașul Orhei de către Prea Sfințitul Longhin, Episcop de Bănceni, Ucraina, care a dorit personal să aducă felicitări și urări de sănătate și ajutor sfînt de la Dumnezeu Chiriarhului Eparhiei noastre cu prilejul cinstirii Ocrotitorului Ceresc — Dreptul Nicodim, ucenicul de taină și prietenul Domnului nostru Iisus Hristos.

Prea Sfințitul Nicodim a mulțumit la rîndul său Episcopului Longhin pentru mesajul cald de felicitare și înalta prețuire, exprimîndu-și speranța în continuitatea bunei relații de prietenie și colaborare reciprocă spre Binele Bisericii Ortodoxe.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

IMG_6442

 

IMG_6445

 

IMG_6447

 

IMG_6453

 

IMG_6465

 

Comments are closed.