Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

MESAJUL DE FELICITARE AL PREASFINȚITULUI PETRU, EPISCOP DE UNGHENI ȘI NISPORENI, ADRESAT PREASFINȚITULUI NICODIM, EPISCOP DE EDINEȚ ȘI BRICENI CU OCAZIA SĂRBĂTORIRII PATRONULUI CERESC AL PREASFINȚIEI SALE

 

Preasfinția Voastră,

Cu prilejul sărbătorii Sfântului și Dreptului Nicodim, ocrotitor spiritual al Preasfinţiei Voastre, avem deosebita bucurie de a Vă adresa alese urări de sănătate, pace şi bucurie.

Hristos-Dumnezeul nostru, pentru rugăciunile Sfântului Nicodim, să Vă dăruiască ajutorul Său sfânt în viaţa şi rodnica activitate misionară, culturală şi socială pe care o desfăşuraţi spre binele Bisericii!

Întru mulți și fericiți ani!

Cu frățească dragoste și apreciere,

+PETRU,

Episcop de Ungheni și Nisporeni

Comments are closed.