Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a cununat pe tinerii Serghei și Mariana

 

Duminică, 8 februarie 2015, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a cununat în Biserica „Sf. M. Mc. Dumitru” din Orhei pe tinerii Serghei și Mariana. Mariana este fiica parohului acestui străvechi lăcaș de cult al Orheiului, protoiereului Rodion Melnic.

După slujbă, Ierarhul a felicitat tinerii cu prilejul întemeierii noii lor familii prin binecuvîntarea Bunului Dumnezeu, urîndu-le multă sănătate, bucurii, o viață lină și fără primejdii, luminată de Harul Duhului Sfînt și călăuzită de dragostea multă pentru Dumnezeu, Sfânta Sa Biserică și unuia față de altul.

iroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.