Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Taina Sfîntului Botez la Biserica „Sfinții Trei Ierarhi” din incinta Sediul Eparhial asupra pruncei Anghelina

 

Duminică, 13 aprilie 2014, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat la biserica „Sfinții Trei Ierarhi” din incinta Sediului Eparhial, Taina Sfîntului Botez asupra pruncei Anghelina, fiica familiei Mihail și Lina Carazan. Cu acest prilej, Ierarhul a adresat calde felicitări părinților Mihail și Lina, de asemenea și nașilor cu ocazia fericitului eveniment al încreștinării fiicei lor Anghelina, dorindu-le ca Sfînta Ocrotitoare a acestei prunce, prin mijlocirile sale să-i dăruiască curaj, înțelepciune, rîvnă și dragoste pentru comuniunea cu Dumnezeu prin rugăciune în Sfînta Sa Biserică.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.