Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Din agenda Ierarhului 28.11.2013

 

Un grup de slujitori din cuprinsul blagociniei Edineț, în frunte cu părintele adjunct de blagocin, protoiereul Ghenadie Dascăl, a participat joi, 28 noiembrie 2013, la un seminar de instruire în domeniul administrației și evidenței bunurilor parohiale susținut de către Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, la Reședința Episcopală din orașul Edineț. Slujitorilor le-a fost explicată procedura în care vor fi completate registrele de evidență și alte chestiuni de administrație parohială. Apoi a urmat o discuție de suflet cu Ierarhul pe diverse aspecte ale vieții bisericești.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.