Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunare cu slujitorii din blagociniile Ocnița și Dondușeni

 

La Reședința Episcopală din orașul Edineț, a avut loc joi, 3 octombrie 2013, adunarea slujitorilor din blagociniile de Ocnița și Dondușeni, prezidată de către Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni. În cadrul întrunirii, după ce a trecut în revistă un scurt bilanț al vizitei Prea Fericitului Chiril, Patriarhul Moscovei și al Întregii Rusii, în Republica Moldova, Ierarhul a pus în discuție aspecte privind disciplina clerului, obligativitatea ținerii unei evidențe stricte a bunurilor parohiei și despre rapoartele de activitate ce vor fi prezentate Prea Sfinției Sale în luna decembrie de către toți blagocinii, secretarii, șefii de sector și președinții Departamentelor Eparhiale.

După întrunire, Ierarhul a invitat slujitorii să ia parte la o agapă frățească.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.