Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Preafericitul Patriarh Chiril a depus flori la monumentul domnitorului Moldovei Ştefalncel Mare în or. Chişinău

Preafericitul Patriarh Chiril a depus flori la monumentul domnitorului Moldovei Ştefalncel Mare în or. Chişinău

La 7 septembrie 2013 Preafericitul Patriarh al Moscovei şi al întregii Rusii Chiril, care se află în vizită la Biserica Ortodoxă din Moldova, a depus flori la monumentul domnitorului Moldovei Ştefan cel Mare în or. Chişinău. În faţa monumentului s-a cântat „Veşnica pomenire”.

La depunerea de flori au fost prezenţi: mitropolitul Chişinăului şi al întregii Moldove Vladimir şi membrii delegaţiei oficiale a Bisericii Ortodoxe Ruse, care îl însoţeşte pe Preafericitul Patriarh în vizita sa în Moldova.

Serviciul de comunicare al DREB/Patriarchia.ru

Comments are closed.