Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Prea Cuviosului Arhimandrit Filaret (Cuzmin), starețul Mănăstirii Căpriana, cu prilejul sărbătoririi zilei sfîntului ocrotitor

 

Prea Cuvioșia Voastră!

În aceste momente deosebite, dorim să Vă adresăm cele mai sincere și mai calde felicitări și urări de bine cu prilejul sărbătoririi zilei Sfîntului Filaret cel Milostiv — Ocrotitorul spiritual al Prea Cuvioșiei Voastre .

Consacrîndu-Vă în totalitate viața slujirii Mîntuitorului Hristos și Bisericii Sale, V-ați recomandat ca un devotat slujitor, un iconom credincios al tainelor dumnezeiești, vrednic lucrător în ogorul Domnului, prin cuvînt și prin faptă, plin de iubire și dăruire de sine pentru mîntuirea oamenilor.

De aceea, ne rugăm Sfîntului Filaret cel Milostiv să Vă fie mijlocitor și rugător pururea către Mîntuitorul Hristos, ca să dăruiască multă sănătate, ani lungi de viață, pace și bucurii duhovnicești!

Întru mulți și fericiți ani, Prea Cuvioșia Voastră!

Cu aleasă prețuire și dragoste întru Hristos,

NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.