Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de condoleanţe al Prea Sfinţitului Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, adresat protoiereului Ioan Topală şi familiei sale în legătură cu mutarea la Domnul a fiului său Damian

Prea Cucernice Părinte Ioan,

Îndurerată familie Topală,

Cu multă tristeţe am primit vestea trecerii din această viaţă a fiului dumneavoastră Damian. Împărtăşindu-vă durerea, vă asigur că suntem alături de dumneavoastră în acest ceas de vremelnică despărţire şi ne rugăm Mântuitorului Iisus Hristos, Cel înviat din morţi, să odihnească cu drepţii sufletul robului său Damian, unde nu este durere, nici întristare, nici suspin, iar familiei îndoliate şi tuturor celor ce l-au iubit şi l-au preţuit să le dăruiască mângâiere şi întărire sufletească.

Veşnică lui pomenire din neam în neam!

† NICODIM

Episcop de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.