Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edienț și Briceni, sărbătorește ziua Sfîntului Ocrotitor

 

În Duminica a treia după Paști, a Sfintelor Femei Mironosițe și a Drepților Iosif și Nicodim, Preasfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, prăznuiește ziua Sfîntului Ocrotitor.

Cu acest prilej, adresăm Prea Sfinției Sale alese felicitări și urări de sănătate, pace și belșug duhovnicesc. Fie ca ajutorul și mijlocirea Dreptului Nicodim să Vă însoțească mereu în frumoasa și complexa  lucrare pastorală și misionară pe care o desfășurați spre slava Prea Sfintei Treimi, binele Bisericii Ortodoxe din Moldova și prosperarea Episcopiei de Edineț și Briceni!

  Întru mulți și fericiți ani, Prea Sfinția Voastră!

Comments are closed.