Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Cu prilejul Sărbătorii Învierii Domnului, ctitorul Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, domnul Mihail Aizin, a fost decorat cu ordinul „Sf. Cuv. Paisie Velicicovskii”

 

În noaptea luminoasei sărbători a Învierii Domnului, la 15 aprilie 2012, în semn de apreciere pentru sprijinul constant al activităților pastorale și misionare desfășurate pe lîngă Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, cu binecuvîntarea Înalt Prea Sfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, l-a decorat pe ctitorul Catedralei, domnul Mihail Aizin, cu înalta distincție a Bisericii Ortodoxe din Moldova — ordinul „Sf. Cuvios Paisie Velicicovskii” de gradul II.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

Comments are closed.