Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

ANUNȚ !

 

Departamentul Relații Culturale al Episcopiei de Edineț și Briceni în colaborare cu Direcția Raională Cultură, Ocnița, organizează la data de 17 aprilie 2012, în a treia zi a luminatului praznic al Învierii Domnului, în parohia ”Înălțarea Domnului” din satul Hădărăuți, raionul Ocnița, Festivalul Cîntecului Pascal și o expoziție de produse culinare tradiționale pascale (pască, cozonac, ouă încondeiate).

Invităm cu drag toți doritorii să ia parte la acest eveniment!

Pentru detalii Vă puteți adresa la:

Prot. Andrei Gîrșcan, Președintele Departamentului eparhial Relații Culturale – 0699 53 291

Prot. Victor Vacarciuc, paroh al bisericii ”Înălțarea Domnului” din loc. Hădărăuți, organizator – 0600 96 268; 0(271) 76 393

Comments are closed.