Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Recunoștință slujitorilor altarului pentru îndeplinirea binecuvîntării arhierești

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresează calde mulțumiri protoiereului Sergiu Panaite, cleric superior al Catedralei ”Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț, și slujitorilor Catedralei — protoiereului Gheorghe Ganea și protoiereului Ioan Cernea, pentru îndeplinirea binecuvîntării arhierești dată în cadrul Adunării generale a preoților din 20-21 martie 2012 cu privire la implicarea bisericilor Eparhiei în activitățile filantropice și sociale.

La 24 martie 2012 slujitorii Catedralei ”Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț au donat pentru bolnavii de la Internatul Psihoneurologic din satul Brînzeni, raionul Edineț, diverse ajutoare de produse alimentare colectate de la enoriași. 

Biroul de presă al Episcopiei de Edienț și Briceni


 

 

Comments are closed.