Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Domnului Marcel Răducan, Ministru al dezvoltării regionale și construcțiilor, cu prilejul aniversării vîrstei de 45 de ani

 

Mult Stimate Domnule Ministru,

Frumoasa aniversare de 45 de ani pe care o sărbătoriți astăzi îmi oferă prilejul ca, în numele Nostru, dar și al întregii Eparhii de Edineț și Briceni, să Vă aduc cele mai sincere urări de sănătate, prosperitate și binecuvîntări de la Bunul Dumnezeu în activitățile deloc ușoare pe care le desfășurați spre binele țării, spre binele poporului și a Bisericii noastre Ortodoxe!

În anul ce s-a scurs, 2011, Eparhia de Edineț și Briceni s-a bucurat mult de ajutorul și susținerea Dumneavoastră în rezolvarea multiplelor probleme economice cu care ne-am confruntat și ne confruntăm în continuare – ați fost pentru noi ca un ”înger păzitor”. De aceea, la popas aniversar, rugăm pe Milostivul Părinte Ceresc, să Vă sporească darurile cele bune cu care V-a înzestrat, să vă dăruiască multă sănătate, pace și împlinire sufletească și nu în ultimul rînd mîntuire!

La mulți  și fericiți ani!

Comments are closed.