Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a fost felicitat cu ocazia praznicului Sfîntului Vasile cel Mare și a Anului Nou de către cei mai mici slujitori ai săi

 

În seara zilei de 14 ianuarie 2012, ipodiaconii Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, au venit să-și felicite Ierarhul cu prilejul sărbătorii Sfîntului Vasile cel Mare, care este și hramul Catedralei Episcopale și a orașului Edineț, și cu ocazia Anului Nou. Prea Sfințitul Nicodim a mulțumit slujitorilor săi mai mici pentru frumosul gest și a urat tuturor ca în noul an să sporească și mai mult dragostea pentru cele sfinte, rîvna pentru serviciile divine, să devină mai disciplinați și mai demni de slujirea pe care o îndeplinesc.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.