Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Colindători la sediul episcopal din orașul Edineț

 

În seara zilei de 13 ianuarie, parohul bisericii  ”Acoperămîntul Maicii Domnului” din satul Berlințî, raionul Briceni, protoiereul Dimitrie Kirilov, însoțit de copiii săi Roman și Cristina, îmbrăcați în costume de Moș Crăciun și Alba ca Zăpada, au interpretat pentru Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, la sediul episcopal din orașul Edineț un frumos buchet de colinde, cîntece de stea și urături în limba ucraineană. Ierarhul a mulțumit colindătorilor pentru minunatul dar și frumoasele urări de sănătate aduse în seara Sfîntului Vasile, conform datinilor strămoșești, și le-a oferit cadouri.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.