Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Felicitări de sărbătoare și concert de colinde la sediul episcopal din orașul Edineț

 

La ințiativa blagocinului raionului Edineț, protoiereul Ioan Gînju, în seara zilei de 10 ianuarie, la reședința episcopală din orașul Edineț, ansamblul etno-folcloric ”Moștenitorii” din satul Zăicani, raionul Rîșcani, aflat sub conducerea domnului Eugeniu Rotaru și a doamnei Ecaterina Cemirtan, a prezentat cu multă măiestrie și zel artistic un superb program de coline pentru Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni.

Ierarhul a rămas profund impresionat de concertul oferit cu multă dragoste de tinerii virtuoși și a exprimat sincere mulțumiri atît membrilor colectivului, cît și părintelui Ioan. La despărțire, Vlădica a oferit tuturor cadouri și tradiționalul colac și pitac.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.