Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Spre atenția slujitorilor din cuprinsul Eparhiei de Edineț și Briceni

La data de 26 decembrie 2011, de sărbătoarea Sfîntului Ierarh Dosoftei, Mitropolitul Moldovei, cu prilejul împlinirii unui an de la hirotonia în treapta de Arhiereu a Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, la Catedrala ”Sfîntul Vasile cel Mare” din orașul Edineț, cu începere de la ora 8.30, va avea loc Sfînta Liturghie Arhierească, după care, în incinta restaurantului ”Paradis” din oraș își va desfășura lucrările Adunarea Generală a preoților Eparhiei, în cadrul căreia va fi prezentat raportul de dare de seamă în fața slujitorilor pentru anul 2011 al Prea Sfințitului Nicodim și Ierarhul va oferi o agapă frățească în cinstea sărbătorii.

Invităm cu drag Prea Cucernicii părinți blagocini, stareții și starețele sfintelor mănăstiri, preoții parohi, administrațiile raionale și orășenești din cuprinsul Eparhiei să ia parte la eveniment.

Administrația Eparhiei de Edineț și Briceni

Comments are closed.