Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfinţitul Nicodim a oficiat Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Tudor şi Victoria Zaiţev

 

În seara zilei de duminică, 30 octombrie, la invitaţia protoiereului Nicolae Robu, Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, a oficiat în biserica „Adormirea Maicii Domnului” din oraşul Soroca Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Tudor şi Victoria Zaiţev, ginerele şi fiica părintelui Nicolae. Cu prilejul importantului eveniment, Prea Sfinţia Sa a adus tinerilor calde felicitări şi urări de multă sănătate, dragoste şi fericire, îndemnîndu-i să-şi călăuzească drumul vieţii, ce de acum încolo îl vor parcurge împreună, după porincile şi legea Domnului. Vlădica a adus în dar tinerilor o icoană şi o Sfîntă Scriptură.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.