Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, aniversează 55 de ani de viaţă

 

           Momentul aniversar de împlinire a vîrstei de 55 de ani al Prea Sfinţiei Sale, Nicodim, constituie un prilej de aleasă bucurie  duhovnicească pentru tot poporul binecredincios din cuprinsul Eparhiei de Edineţ şi Briceni. Deşi se află de scurt timp în fruntea acestei Episcopii, Prea Sfinţia Sa a reuşit să cucerească clerul şi credincioşii prin dragostea, blîndeţea şi grija părintească ce o revarsă din belşug asupra tuturor. La acest moment prilejuit împlinirea vîrstei de 55 de ani de viaţă, o viaţă închinată slujirii lui Hristos şi Sfintei Sale Biserici, dorim din suflet Prea Sfinţitului Episcop Nicodim, mulţi ani cu sănătate, bucurii şi frumoase realizări în înalta Slujire Arhipăstorească spre care a fost chemat.

           Prea Sfinţite Stăpîne! Ne dorim să ne fiţi mereu acelaşi blînd păstor, mereu alături prin sfinte rugăciuni!

           Întru mulţi şi fericiţi ani Stăpîne!

Comments are closed.