Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

La Centrul Eparhial din orașul Edineț a avut loc Adunarea Generală a slujitorilor Eparhiei de Edineț și Briceni

Slujitorii din cuprinsul Eparhiei de Edineț și Briceni au participat astăzi, joi, 22 septembrie 2022, la Adunarea generală a preoților ce a avut loc la Reședința Eparhială sub președenția Înaltpreasfințitului Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni.

În cadrul întrunirii au fost puse în discuție mai multe subiecte de primă importanță pentru bunul mers al vieții duhovnicești din Eparhie. Apoi preoții au prezentat rapoarte despre activitatea parohiilor și comunităților de care sunt responsabili.

Întîlnirea eparhială s-a încheiat cu agapa frățească organizată în sălile de la Centrul Eparhial.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Eparhiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.