Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunare cu blagocinii Episcopiei de Edineț și Briceni

 

Sîmbătă, 22 februarie 2020, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a convocat secretarul și blagocinii eparhiei într-o ședință ordinară la sediul episcopal din orașul Edineț.

În cadrul ședinței, Ierarhul a adus la cunoștința membrilor adunării un raport succint privind activitatea bisericească și evaluarea principalelor realizări ale anului 2019, trasînd obiectivele și prioritățile ce urmează a fi implementate în timpul apropiat, dar și pe parcursul întregului an 2020. S-a discutat despre pregătirile la nivel parohial pentru intrarea în Sfîntul și Marele Post al Paștilor, programul liturgic din prima săptămînă a postului și cel din săptămînile următoare, administrarea Tainei Sfintei Spovedanii, bunul mers al vieții parohiale, duhovnicia și disciplina clerului, sfaturi și îndemnuri părintești.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

Comments are closed.