Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Felicitarea ÎPS Mitropolit Vladimir adresată PS Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, cu ocazia aniversării a 60 de ani din ziua nașterii

IPS-Mitropolit-Vladimir

 

Preasfinția Voastră!

Cu ocazia aniversării a 60 de ani din ziua nașterii acceptați sincerele noastre felicitări în legătură cu acest eveniment important, împreună cu urările de bună sănătate, putere a forțelor și vioiciune a duhului.

Cu pronia preaînțeleaptă a Creatorului lumii, pe parcursul vieții Dumneavoastră ați îndeplinit diverse ascultări bisericești, recomandându-Vă drept un vrednic slujitor în Via Domnului. Actualmente păstoriți credincioșii din Episcopia de Edineț și Briceni, aducându-vă obolul în dezvoltarea vieții eparhiale, săvârșiți servicii divine, participați în multe acțiuni de ordin bisericesc și social.

Pentru mijlocirea Preacuratei Fecioare Născătoare de Dumnezeu și a ocrotitorului Dumneavoastră ceresc – Sfântului și Dreptului Nicodim, să vă împlinească Atotputernicul Dumnezeu cu darurile Duhului Sfânt, ajutându-vă și pe viitor în slujirea arhipăstorească.

Nădjduim că şi de acum înainte, veţi munci cu aceiaşi osârdie şi dăruire pentru înflorirea şi prosperarea duhovnicească a Eparhiei pe care cu cinste o conduceţi şi pentru binele şi mărirea întregii Biserici Ortodoxe din Moldova.

Cu dragoste întru Hristos,

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE

Comments are closed.