Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Spre atenţia slujitorilor și credincioșilor!

???????

 

Vă aducem la cunoștință că la Depozitul Eparhial din oraşul Edineț şi la Magazinul bisericesc al Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei au apărut  Calendare bisericești de masă pentru anul 2016 în limba rusă și noua publicație a Consiliului Editorial al Bisericii Ortodoxe din Moldova — Acatistul Sfintei Cuvioasei Matrona, tipărit cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni.

Adrese:

or. Edineț, str. Șoseaua Bucovinei, 35/4, tel:  068078600

or. Orhei, str. Vasile Lupu, 22, tel. 0235 – 20354.

 

Calendar de masa Rus 2016

 

???????

 

???????

 

???????

 

Matrona_Page_1

 

Matrona_Page_2

Comments are closed.