Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizită pastorală în parohia „Sf. Grigorie Teologul” din satul Colicăuți, Briceni

IMG_3684

 

În ziua prăznuirii Acoperămîntului Maicii Domnului, după Sfînta Liturghie, Prea Sfințitul Nicodim a efectuat o vizită pastorală la biserica „Sf. Grigorie Teologul”, păstorită de protoiereul Victor Turea.

După ce a luat cunoștință de lucrările de reparație efectuate în interiorul și exteriorul sfîntului locaș, Prea Sfinția Sa a mulțumit părintelui Victor pentru frumoasa și exemplara activitate pastoral-misionară și administrativ-gospodărească ce o desfășoară în parohia care i-a fost încredințată, apreciind în mod deosebit curățenia și ordinea din Sfîntul Altar și din biserică.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

IMG_3690

 

IMG_3694

 

IMG_3698

 

IMG_3705

 

IMG_3709

 

IMG_3711

 

Comments are closed.