Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

A fost repartizat primul lot de ajutoare ce urmează a fi distribuite în parohiile participante la programul social

IMG_2470

 
 
În dimineața zilei de vineri, 3 aprilie 2015, la Reședința Episcopală din orașul Edineț, cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, președintele Departamentului eparhial Activitate socială și caritate, protoiereul Sergiu Panaite, a distribuit parohiilor participante la noul program social susținut de Asociația Obștească „Ajutorul Creștin din Moldova” un lot de ajutoare, constînd din produse alimentare și detergenți. Ele urmează a fi repartizate familiilor vulnerabile din parohiile respective de către voluntarii înscriși în acest proiect.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni
 

IMG_2461

 

IMG_2463

 

IMG_2473

 

IMG_2474

 

IMG_2481

 

IMG_2484

Comments are closed.