Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Praznicul Intrării în Biserică a Maicii Domnului la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

 

De sărbătoarea Intrării în Biserică a Maicii Domnului, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, s-a aflat în mijlocul credincioșilor la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, unde, înconjurat de un sobor de slujitori, a oficiat Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie.

În tradiționalul cuvînt de învățătură, rostit la încheierea slujbei, Prea Sfințitul Nicodim a vorbit despre semnificația praznicului Intrării în Biserică a Maicii Domnului și despre grabnicul ajutor și întărirea spre mîntuire pe care le primim de la Preasfînta Fecioară prin neîncetata ei mijlocire plină de dragoste pentru noi oamenii către Fiul Său și Dumnezeul nostru Iisus Hristos.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.