Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Slujebnicul în limba bulgară

 

Prin aportul, purtarea de grijă și binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, Președinte al Consiliului Editorial al Bisericii Ortodoxe din Moldova, a văzut lumina tiparului o nouă carte de cult — Slujebnicul (Liturghierul) în limba bulgară. Apariția face parte din seria mai largă de tipărituri în limbile naționale ale minorităților din țara noastră și nu numai, care urmează a fi completată în viitor și cu alte publicații.

Cei interesați pot găsi cartea la Depozitul Eparhial din orașul Edineț, str. Șoseaua Bucovinei 35/4, tel:  068078600, 078020801.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.