Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, cu ocazia zilei de naștere

 

Prea Sfințite Stăpîne Nicodim!

Momentul aniversar de astăzi este o ocazie specială pentru noi de a Vă transmite cele mai sincere și mai calde felicitări și urări de viață lungă, sănătate, pace, bucurii și împliniri duhovnicești. Fie ca dragostea și blîndețea de părinte iubitor pe care o dăruiți fiecăruia dintre noi să sporească mereu, iar lumina credinței, a nădejdii și a dragostei să Vă umple sufletul și inima, dăruindu-Vă putere trupească și tărie duhovnicească pentru continuarea frumoaselor activități pastorale, misionare și culturale pe care le desfășurați spre slava Preasfintei Treimi și propășirea credinței noastre ortodoxe.

Mulțumindu-Vă din suflet pentru rugăciunile pe care neîncetat le înălțați pentru noi în fața Preabunului Părinte Ceresc și pentru grija arhipăstorească, dorim să ne fiți și în continuare, încă mulți ani înainte, același blînd, drept și înțelept Arhiereu și îndrumător al nostru pe calea mîntuirii!

Întru mulți și fericiți ani Prea Sfințite Stăpîne!


Cu profund respect și fiască dragoste,


Administrația și clerul Episcopiei de Edineț și Briceni

Comments are closed.