Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Taina Sfintei Cununii la Catedrala „Naşterea Domnului” din Chişinău

 

Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, cu binecuvînatarea Înalt Preasfinţitului Vladimir, Mitropolitul Chişinăului şi al Întregii Moldove, a oficiat în Catedrala „Naşterea Domnului” din Chişinău Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Dumitru şi Cristina Cotelea. În cuvîntul de felicitare rostit la încheierea slujbei, Prea Sfinţia Sa a urat tinerilor multă sănătate şi o viaţă lungă şi fericită luminată de prezenţa şi iubirea Preasfintei Treimi, alături de naşii lor — protoiereul Adrian şi preoteasa Natalia Cotelea, iar familia şi casa lor să devină o adevărată „biserică domestică”, aşa cum o numea Sfîntul Ioan Gură de Aur.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.