Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizită Arhierească la Mănăstirea „Învierea Domnului” din orașul Briceni

 

Vineri, 3 august 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, însoțit de părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea și de clerical superior al Catedralei Episcopale din orașul Edineț, protoiereul Sergiu Panaite, a efectuat o vizită de lucru la mănăstirea „Învierea Domnului” din orașul Briceni. Aici Prea Sfinția Sa a luat cunoștință de stadiul lucrarilor de construire a unui drum pavat de la autostradă spre intrarea în mănăstire. Ierarhul a fost întîmpinat de părintele duhovnic, protoiereul Ioan Crețu, de blagocina sfîntului așezămînt, monahia Alexandra, de viețuitoarele acestei mănăstiri.

Biroul de presă al Episcopiei de edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.