Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

În ziua pomenirii Sfîntului Mare Cneaz Vladimir, cel Întocmai cu Apostolii, Prea Sfințitul Nicodim adresează felicitări cu prilejul sărbătoririi Sfîntului ocrotitor slujitorilor Eparhiei ce poartă acest nume

La 15/28 iulie 2012, Biserica Ortodoxă îl cinstește pe Sfîntului Mare Cneaz Vladimir, cel Întocmai cu Apostolii. Cu acest prilej, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresează felicitări cu prilejul sărbătoririi Sfîntului ocrotitor omagiaților acestei zile:

—          Preotului Vladimir Balan, paroh al bisericii „Sf. Treime”, Horodiște, blagocinia Edineț

—          Preotului Vladimir Boian, cleric al bisericii „Sf. Trei Ierarhi”, Edineț

Prea Cucerniciile Voastre!

Cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Mare Cneaz Vladimir, cel Întocmai cu Apostolii, care este și ocrotitorul spiritual al Sfințiilor Voastre, vreau să Vă aduc cele mai sincere felicitări, dimpreună cu urări de ani mulți, sănătate, har și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faceți. Bunul Dumnezeu, pentru rugăciunile Sfîntului Mare Cneaz Vladimir, să Vă dăruiască ajutor și rodiri alese la lucrarea sfîntă spre care ați fost chemați în Ogorul mîntuirii.

† Nicodim

Episcop de Edineț și Briceni

 

Preot Vladimir Balan

 

Preot Vladimir Boian

Comments are closed.