Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

O rază de bucurie pentru pacienții Internatului Psihoneurologic din satul Brînzeni, raionul Edineț

 

De sărbătoarea Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la inițiativa preotului paroh, protoiereul Adrian Nimerencu, enoriașii bisericii „Sf. Trei Ierarhi” din satul Balasinești, raionul Briceni, au pregătit pentru pacienții Internatului Psihoneurologic din satul Brînzeni, raionul Edineț, un lot de ajutoare sub formă de hrană și produse alimentare. Transportarea hranei a fost asigurată de președintele Asociației Agricole din satul Balasinești, domnul Ilia Cucereavîi. Hrana a fost distribuită pacienților de către gospodinele care au pregătit-o – Cucereavîi Lidia, Banariuc Lucia, Slivca Elena ș.a.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.