Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Din agenda Ierarhului


Luni, 9 iulie 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a convocat la Reședința Episcopală din orașul Edineț blagocinii eparhiei într-o ședință de lucru pentru a discuta, a propune și a găsi soluții la problemele actuale din viața episcopiei. La întrunirea prezidată de Prea Sfințitul Nicodim a luat parte protoiereul Adrian Cotelea, secretar eparhial, protoiereul Ioan Gînju, blagocin de Edineț, protoiereul Vasile Saracuța, blagocin de Briceni, protoiereul Alexandru Usatîi, blagocin de Ocnița, protoiereul Veaceslav Matiescu, blagocin de Dondușeni și protoiereul Alexei Tanaseicuc, duhovnic al blagociniei Edineț.

Tot în această zi, Ierarhul a înmînat protoiereului Serghei Chifeac din partea Asociației Obștești „Ajutorul Creștin Moldova” un calculator, o imprimantă și un aparat foto, care vor servi la eficientizarea activității ce o desfășoară părintele în parohia Coteala, Briceni, în cadrul unui proiect de ajutor social susținut de această organizație.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.