Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Slujitorii și voluntarii maturi din cadrul programului „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni” au participat la un seminar de instruire

 

Astăzi, 15 mai 2012, la sediul eparhial din orașul Edineț a avut loc ultimul seminar de instruire în cadrul programului de ajutor la domiciliu pentru bătrîni ce va fi implementat în zece parohii din cadrul Episcopiei de Edineț și Briceni. La training au luat parte preoții parohi din localitățile în care va fi aplicat proiectul și 50 de voluntari mature. Prea Sfințitul Nicodim a salutat participarea slujitorilor și a voluntarilor în cadrul acestui proiect, vorbind despre importanța misiunii sociale pe care a avut-o dintotdeauna Biseirca și despre importanța într-ajutorării celor aflați în neputință.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.