Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizită arhierească la Mănăstirea „Învierea Domnului” din orașul Briceni

 

În data de 10 mai 2012, după oficierea Sfintei Liturghii la Catedrala „Acoperămîntul Maicii Domnului”, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a vizitat Mănăstirea „Învierea Domnului” din orașul Briceni. Aici Prea Sfinția Sa, însoțit de maica stareță, egumena Daniela (Mereuță), a luat cunoștință de lucrările ce se desfășoară la înălțarea clopotniței de la intrare și a zidului ce va împrejmui sfîntul așezămînt. Ierarhul a mai dat binecuvîntare ca în clopotnița mănăstirii să fie deschis un paraclis în care să se citească neîncetat Psaltirea.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

Comments are closed.