Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Daruri pascale pentru elevele Seminarului Teologic Liceal de Fete ”Sf. Cuv. Mc. Elisabeta” din orașul Edineț

 

În după-amiaza zilei de 11 aprilie 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a avut o întîlnire de suflet cu elevele Seminarului Teologic Liceal de Fete ”Sf. Cuv. Mc. Elisabeta” din orașul Edineț. Ierarhul s-a interesat de viața, problemele cotidiene ale tinerelor seminariste și de reușita la învățătură, oferind diverse sfaturi și îndemnuri de folos. Prea Sfinția Sa a vorbit și despre semnificația Săptămînii Patimilor, ca perioadă de intensă trăire duhovnicească, pocăință și recunoștință adusă Mîntuitorului Hristos pentru toate cele ce le-a făcut pentru noi și pentru a noastră mîntuire. La despărțire, Vlădica a oferit elevelor cîte un cadou cu priejul luminoaselor sărbători pascale care se apropie.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.