Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Daruri pentru vieţuitorii Mănăstirii „Naşterea Domnului” din comuna Zăbriceni

 

În prima zi a Postului Mare, Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, a adus în dar celor 15 vieţuitori ai mănăstirii „Naşterea Domnului” din comuna Zăbriceni, raionul Edineţ, cîte o bucată de stofă pentru confecţionarea veşmintelor monahale. Oferind aceste cadouri, Prea Sfinţia Sa a cerut monahilor pomenirea în sfintele lor rugăciuni, mulţumindu-le totodată pentru nevoinţele şi ascultările pe care le duc de zi cu zi în sfînta mănăstire, rugîndu-se pentru pacea, bunăstarea şi mîntuirea întregii lumi. Prea Cuviosul părinte stareţ, arhimandritul Damian, a mulţumit la rîndul său, în numele întregii obşti, Ierarhului pentru atenţia şi grija părintească ce o poartă aşezămintelor monahale din cuprinsul Eparhiei şi mai ales pentru bucuria de a fi în mijlocul obştii monahale de aici, săvîrşind sfintele slujbe.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.