Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Colaboratori ai Întreprinderii ”Sofrino” decorați de către Prea Sfințitul Nicodim cu medalia eparhială ”Sfîntul Vasile cel Mare”

 

            Aflîndu-se într-o vizită de lucru la Întreprinderea de producere a obiectelor de cult a Patrarhiei Ruse ”Sofrino”, la 22 februarie 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a decorat cu medalia eparhială ”Sfîntul Vasile cel Mare” pe doamna Ana Bezrucova, Șefă Adjunct a Secției Relații Externe  a Întreprinderii ”Sofrino”, și pe doamna Irina Macletova, Șefa direcției vînzări a Întreprinderii ”Sofrino”, în semn de recunoștință pentru tot sprijinul acordat Bisericii Ortodoxe din Moldova și Eparhiei de Edineț și Briceni, în special.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

Comments are closed.