Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Beneficiarii Centrului de Integrare şi Reabilitare Socială „Speranţa” din satul Zorile, raionul Orhei, au primit ajutor material şi cadouri de Naşterea Domnului din partea Prea Sfinţitului Nicodim

 

Dînd curs solicitării doamnei Mătrăgună Tamara, directorul Centrului de Integrare şi Reabilitare Socială „Speranţa” din satul Zorile, raionul Orhei, precum şi a doamnei primar, Inga Jelauc, de a contribui cu un ajutor material la organizarea sărbătorilor de iarnă pentru beneficiarii Centrului, în dimineaţa zilei de 30 decembrie 2011, cu binecuvîntarea Prea Sfinţitului Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, în adresa Centrului a fost expediat un lot de ajutoare, constînd din cadouri de sărbătoarea Naşterii Domnului şi haine pentru copii, adulţi şi bătrîni.

Precizăm că beneficiarii Centrului sunt bătrîni în etate, copii şi adolescenţi din familiile social vulnerabile.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.