Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizită de lucru la biserica ”Sfinții Arhangheli” din satul Rotunda, raionul Edineț

 

În seara zilei de luni, 17 octombrie, Prea Sfințitul Nicodim a efectuat o vizită de lucru la biserica ”Sfinții Arhangheli” din satul Rotunda, Edineț, pentru a lua cunoștință de stadiul lucrărilor de reparație și restaurare ce se desfășoară aici. Ierarhul l-a îndemnat pe părintele paroh, protoiereul Mihail Bulimaga, să grăbească finisarea lucrărilor și a dispus procurarea obiectelor bisericești necesare, pentru ca, pînă la data de 3 noiembrie curent, biserica ”Sfinții Arhangheli” să poată primi după cuviință vizita Înalt Prea Sfinției Sale Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove, care va prezida aici o Sfîntă Liturghie Arhierească.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.