Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

”Taina aceasta mare este, iar eu zic în Hristos și în Biserică” (Efeseni 5,32)

 

În după-amiaza zilei de duminică, 2 octombrie 2011, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat în Catedrala ”Sf. Irh. Nicolae” din Orhei Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Igor și Tatiana Postu. La final, Prea Sfinția Sa a felicitat călduros mirii cu marea Binecuvîntare, primită în cadrul acestei Sfinte Taine, pentru a parcurge drumul vieții în doi însoțiți de mila și ajutorul lui Dumnezeu în toate,în pace, sănătate și dragoste desăvîrșită. Tinerii au primit în dar din partea Ierarhului o frumoasă icoană cu chipul Maicii Domnului și o Sfîntă Scriptură.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.